user_mobilelogo

odnowienie certyfikatu kwalifikowanego

Ośrodek Informatyczno-Szkoleniowy Audax sp. z o.o.

Odwiedza nas 25 gości oraz 0 użytkowników.

Odsłon artykułów:
221754

Sieci radiowe WLAN

Ważnym elementem naszych działań są ośrodki wypoczynkowe, gospodarstwa agroturystyczne, a także hotele i pensjonaty. Zastosowanie na ich terenie sieci WLAN hotele.jpgpodwyższa ich atrakcyjność, a nie wiele kosztuje. Instalacja tzw. HotSpotów umożliwia bezpłatne korzystanie z internetu przez laptopy oraz telefony komórkowe naszych klientów na terenie całego ośrodka. Korzystając w pełni z właściwści sieci WLAN można skomputeryzować obsługę klienta bez konieczności tworzenia specjalnego okablowania. Wykorzystując kamery WiFi łatwo jest stworzyć tani system całodobowego monitoringu wizyjnego co podwyższy bezpieczeństwo zarówno właścicieli jak i każdego klienta. Dostęp do sieci WLAN może być swobodny lub autoryzowany i zabezpieczony mocnym hasłem. Stosując tego typu rozwiązanie możemy udostępniać Internet jedynie naszym mieszkańcom. Poza tym istnieje wtedy możliwość pobierania dodatkowych opłat za usługę WLAN.

Od sierpnia 2009 roku zajmujemy się dostarczaniem Internetu poprzez sieć bezprzewodową WiFi. Doświadczenie naszych pracowników sięga 2003 roku. Pomimo, że przez ograniczenia przestrzenne nie jest to idealny sposób na łącza wlangmina.jpginternetowe, to jednak jest on niezastąpiony w tych miejscach, gdzie bardzo trudno uzyskać kablowy dostęp do internetu. Na terenie naszego kraju jest wiele takich miejsc. Proponujemy więc Gminom, w których występuje taki problem, aby skorzystały z naszego rozwiązania. Obecnie nasze sieci WiFi działają w Gminie Poświętne, a planujemy ich uruchomienie jeszcze w kilku innych miejscowościach. Aby jednak osiągnąć oczekiwane cele niezbędna jest współpraca z nami samorządów lokalnych, a często także władz parafialnych. Tak więc, oczekujemy na ich zainteresowanie i zapraszamy do współpracy.

Szybki rozwój technologi radiowych sprawił, że sieci bezprzewodowe stały się na tyle bezpieczne i wydajne, że można je stosować powszechnie bez żadnych obaw i ograniczeń. kableprecz.jpgNasza firma w zakresie sieci radiowych WIFI oferuje kompleksową usługę związaną z dostarczaniem technologii bezprzewodowej WiFi w oparciu o sprzęt najlepszych światowych producentów. Nasze sieci radiowe zapewniają zarówno szybki i mobilny dostęp do Internetu jak również bezpieczne korzystanie z zasobów istniejącej w firmach infrastruktury teleinformatycznej. Mogą być one stosowane do bardzo szybkiej i taniej rozbudowy takiej infrastruktury.
Szczególnym zastosowaniem WiFi jest budowanie całych sieci lokalnych opartych na komunikacji radiowej 2,4 lub 5GHz, czyli WLAN (ang. Wireless Local Area Network – Bezprzewodowa Lokalna Sieć).