user_mobilelogo

odnowienie certyfikatu kwalifikowanego

Ośrodek Informatyczno-Szkoleniowy Audax sp. z o.o.

Odwiedza nas 225 gości oraz 0 użytkowników.

Odsłon artykułów:
214519

Najczęściej zadawane pytania

Najczęściej spotykanymi i akceptowanymi plikami graficznymi w internecie przy tworzeniu stron WWW są pliki: jpg, gif, png, swf. Klient może jednak dostarczyć materiały w innym formacie graficznym np w pliku cdr - Corela lub Photoshopa, wtedy dokonamy konwersji pliku na format obsługiwany przez stronę WWW. Na stronie można zamiezczać np pliki muzyczne np mp3, pliki filmowe avi, mpg, wmv, wmp, mov, RmvB, mod. Należy pamiętać aby zamieszczać na swojej stronie materiały z pewnego źródła, posiadając do nich prawa autorskie. Nie można zamieszczać na stronach materiałów pobieranych z innych stron bez zgody ich właściciela. Niektóre formaty plików filmowych wymagają instalacji specjalnych kodeków, programów umożliwiających odtwarzanie zawartych w nich filmów.
Z Klientami spoza regionu naszego działania oraz z zagranicy współpracujemy na odległość. W dzisiejszych rozwiniętych technologicznie czasach jest to powszechnie stosowana praktyka. Klient dostarcza materiały drogą elektroniczną (mail, ftp) i uzgadnia z nami szczegóły wykonania projektu telefonicznie, za pomocą gg lub maila. Gotowy projekt jest przedstawiany do akceptacji na testowej stronie www. W ten sposób oszczędzając czas i pieniądze możemy ustalić wygląd projektu i ewentualne poprawki. Natomiast w większości przypadków z Klientami z naszego terenu działania - Tomaszów Mazowiecki i okolice możemy spotkać się osobiście.

Strona www wygląda trochę inaczej na różnych komputerach i monitorach o różnych rozdzielczościach ekranu oraz w różnych przeglądarkach. Najczęściej obecnie spotykaną rozdzielczością ekranu jest 1024x768 px. W przypadku gdy internauta ma monitor o większej rozdzielczości, wtedy będzie widział więcej elementów po prawej oraz lewej stronie ekranu i na dole strony. Nie należy się tym przejmować, to jest normalna prawidłowa sytuacja - projektujemy stronę tak, aby się prawidłowo wyświetlała w różnych rozdzielczościach monitorów.

Dość często zdarza się, że strona WWW trochę inaczej wyświetla się w różnych przeglądarkach. My polecamy FF (Firefox) ponieważ najlepiej interpretuje i wspiera tzw standardy programistyczne, jednakże testujemy strony we wszystkich najbardziej popularnych przeglądarkach, tak aby wszędzie się poprawnie wyświetlały jednak mogą występować pewne różnice, które wynikają z odmiennej interpretacji kodu przez poszczególne przeglądarki.

Kolory strony www - wyglądają trochę inaczej w zależności od używanego monitora (zeleży to m. in. od tego, jak dany monitor jest skalibrowany) oraz od typu monitora (kineskopowy czy LCD oraz monitor laptopa - notebooka). Szczególnie kolory pośrednie jak morski, miętowy, beżowy, ecru mogą zupełnie inaczej wyświetlać się np. na laptopie, a inaczej na monitorze komputera stacjonarnego.